Udílení cen Úřadu vlády – byli jsme u toho

V úterý 2.12.2014, na XXI. slavnostním večeru k Mezinárodnímu dni osob se zdravotním postižením, v Lichtenštejnském paláci bylo vyhlášení výsledků Ceny Vládního výboru zdravotně postižených osob.
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Televizní kategorie Ceny předal Václav Krása – předseda Národní rady osob se zdravotním postižením ČR a místopředseda VVZPO.
diplom UPR
Čestné uznání: Miloslav Hlavsa, námět napsala Helena Váňová a Jana Večlová, spolupracovali Roman Pošta a Romana Skála-Rosenbaum, MHTv, TVORBA V DIALOGU NOVÉHO S KLASICKÝM
Oceněný dokument je reportáží z výstav, kterou v Soběslavi spolupořádala společnost Parkinson-Help o.s. Toto občanské sdružení pomáhá lidem, kteří trpí Parkinsonovou nemocí, ukazuje možnosti jejich plnohodnotného uplatnění, pořádá sportovní a kulturní akce, ale především šíří osvětu mezi laickou i odbornou veřejností. Malá znalost problémů postižených způsobuje zbytečná nedorozumění. Parkinson Help chystá i založení centra, které by se věnovalo výhradně parkinsonikům, protože jich přibývá a nemoc zasahuje stále mladší lidi, objevit se může už mezi 30. a 40. rokem.

Zveřejněno v rubrice Aktuality
Zpět