Prahu mají možnost poznávat i nemocní PN

Vítáme nový projekt, který pro Parkinson-Help exklusivně pořádá Mgr. Monika Růžičková

 

Včera jsme podepsali zajímavou spolupráci pro členy P-H Praha.  Máme radost, že přínosná Moniččina aktivita, je právě pro naše členy. Monice děkujeme a  vítáme ji mezi námi.

Projektová činnost s názvem „Sociální aktivizace osob s Parkinsonovou nemocí“ bude realizována formou 4 poznávacích procházek s průvodcovským výkladem v délce cca 2 hodiny, po významných architektonických památkách v Praze. Projekt navazuje na praxi ve II. ročníku – „Toulky Prahou“, kterou Mgr. Monika Růžičková pro Parkinson kluby uskutečnila v podobě 3 vlastivědných procházek: „Pražský hrad v proměnách staletí“, „Vyšehrad v předjaří“, „Karlův most a Kampa“ a zhotovením průvodcovské brožury „Tajemný Vyšehrad“.

Záměrem projektu je příprava vhodných nabídek a následná realizace smysluplných volnočasových programů pro členy klubu Parkinson-Help Praha. Aktivity směřují k podpoře plnohodnotné sociální integrace, navazování přátelských interpersonálních vztahů, posilování kognitivní a motorické aktivace a v neposlední řadě k obohacení účastníků o kulturní a estetické zážitky.

 

Zveřejněno v rubrice Aktuality
Zpět