Klíč

 

Klíč

Pomalu se šourám domů. Dávám si pozor na každý krok, na pohyby svého těla, aby nevypadalo moc „roboticky“. Namlouvám si, že se tvářím jako každá normální pracující žena, která se vrací domů později odpoledne. Hlavou mi problikne myšlenka, koho fakt nechci potkat a s kým se mi nechce mluvit.

Podařilo se mi překonat první překážku v podobě vchodových dveří, které s teď u nás zamykají. Odemknu, zamknu. Uf, tak to bychom měli. Výtah je zase v pátém patře. Chvilku přemýšlím a pak se rozejdu po schodech nahoru, do patra druhého. Je to vcelku nenáročné, ale „off“ nastupuje rychleji než jsem si myslela. Přicupitám ke dveřím (ještě, že tu jsou a jsou zavřené, jinak bych přistála na chodbě svého příbytku) a napadnu na ně celým svým tělem.

klic

Už jen málo, a jsem doma. Vrchní zámek odemknu pomalu, ale jistě. Odemykám i spodní a s posledním otočením nejistým krokem chci vkročit do bytu. Tu najednou totálně zamrznu…stojím v chodbě, před sebou otevřené dveře, které přidržuji klíčkem v zámku. Vím, že teď by logicky měla moje ruka vyndat klíč ze zámku, či dveře alespoň pustit.

Ovšem „off“ má svou logiku.

A tak se vší vahou pověsím na ten klíč v zámku, koukám jak se ohýbá. Páni, on začíná být ohnutý do pravého úhlu. „Teď ho pusť.“ Nic.. Tak ještě jednou „Jestli ho teď nepustíš, zlomí se“ zní mi v uších… „Pusť ho ty srabe! Musíš teď!“ klíč se ohýbá téměř do bodu svého zlomu. Bezmocně hledím jak se mění klíč patentní v klíč zárohák. „Dá se takový zárohák ještě vyndat?“ bleskne mi hlavou.

Ano, dá. A dá se i trochu srovnat kladivem, je to jednodušší než odpovídat na: „Prosím Tě, a to se Ti podařilo jak?“

Nový klíč si pořizovat nebudu.

Odolnější materiály prý nevedou.

(rr)

Zpět