Budík

 

Budík

„Teď to písklo a zcela jistě z tebe“, budí mne partnerka. Vrčím „Dej pokoj“, ráno ten den nejsem ve své kůži a cítím se totálně OFF a přibitý k lůžku, jakoby bez stimulace DBS.
Ona snad během hodiny dokázala zburcovat neurologickou kliniku, neurochirurgii prestižní nemocnice, Elektrotechnickou fakultu ČVUT, Akademii věd.

budik

Všem přiblížila pomocí hlasové simulace ono podivné písknutí. Doma se zatím vrší kopec manuálů lékařských, servisních i uživatelských a já jsem nucen hledat příčiny nechtěných projevů stimulátoru.
Přečetli jsme teze o vlivu výtahů, elektro vlaků, transformátorů, velkých motorů, ale i malých domácích spotřebičů. Stimulátor umí velmi spolehlivě generovat stejnosměrné pulsy, nic více, nic méně, nemá v něm, co pískat. Tvrdí renomovaný zahraniční výrobce, i já jsem si to myslel, ale přece jenom… (Snad jen možná nějaký kondenzátor… říkají jiní experti.)

Je rozhodnuto. Voperovaný stimulátor musí být sledován a tak oba, já i stimulátor, nastupujeme do nemocnice. Měří nám tlak, teplotu, rosný bod. Stimulátoru je to jedno, ani nepískne… je shledán „schopen bez vady“. Já naštěstí nemusím na psychiatrii…

Nezbývá než se vrátit domů, na místo činu. Po návratu pokračuji v opravách nábytku. Tu slyším písknutí a vrtačka mi posléze málem vyletí ze ztuhlých rukou. „Je to tu“, myslím si. „Psst, možná ještě pískne“, pobízím okolí, aby bylo naprosté ticho.
Následná věta přeřízne hrobové ticho „ Víš, já asi vím, co je to pískání. Pod pelestí postele je torzo starého digitálního budíku!“ …

O odpuštění jsme prosili zúčastněné s půl kopou koblih …

(pk,rr)

Zpět