Prášky

 

Prášky

Toto je ještě z dob, kdy se recepty vydávaly jednou týdně.

Myslím, že to byla středa. Středa byl, ten den, kdy jste mohli zavolat, objednat si čeho se vám nedostává a v pátek, bylo – li vše v pořádku, jste si mohli dojít pro recept.

Tak tomu se říká hladký průběh.

Podívejme se, jak mohl vypadat i průběh s lehkými komplikacemi.

Ve středu volám a objednávám, v pátek volám, mohu-li přijít. Ještě prý ne, jelikož jde o lék sledovaný ministerstvem zdravotnictví a to ještě nedalo souhlas.
Nevadí, počkám do pondělí.

„Ještě nemáme souhlas, paní co léky schvaluje na ministerstvu má dovolenou, bude až příští týden. Ne, jen ona dělá schvalování léků, které potřebujete…“ „Zavolám, tedy příští týden“, rozloučím se a s lehkou panikou běžím počítat stav pilulek.

Přece neřeknu, že „jedu“ úplně na doraz a že s dovolenou paní z ministerstva, jsem opravdu nepočítala ve své kalkulaci počtu prášků na den.

Co teď.

Potřebuji minimálně prášky na 9 dní, to máme celkem 27 pilulek. Závratné číslo. Musím je někde najít. Různě po krabičkách, v šuplících naleznu 20 tabletek. To je žalostně málo. Nápad! Kabelky! Vrhnu se do všech kabelek, co mám, prohledám jejich kapsy a záhyby, našla jsem další 3. Pořád potřebuji najít další a inspirace, kde hledat už pomalu dochází. Pro jistotu obracím kapsy kalhot, kabátů a bund. „To by bylo, abych nějaký prášek nenašla“. Po úmorném hledání najdu všehovšudy jeden. Nic moc. Deficit je stále veliký. Vzpomenu si i na prášek, co se mi před pár týdny zakutálel pod postel. Naštěstí tam byl i jeho druhý „kolega“ původem ze stejné krabičky. Zavalil mne pocit radosti.

Ale stále chybí ještě jeden, alespoň ještě jeden.

Tu si vzpomenu. Možná by mohl být jeden pod kuchyňskou linkou. Ano, tenkrát co se mi rozsypala celá krabička na zem. Třeba jsem nesbírala pořádně? Kéž bych nesbírala tenkrát pořádně. Hurá! Je tam!

Dokonce celé dva kousky!

Co myslíte, bylo to naposled?

(rr)

Zpět